günün duası

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
[FONT=Times New Roman, Times, serif]22 eylül salı

[FONT=Times New Roman, Times, serif]GÜNÜN DUASI

icon1.gif

Allahım...
En güzel sifatlar bile seni nitelemeye yetmez

Senin lütfunun sulesidir bütün güzel sifatlar
En mükemmel vasiflar bile seni vasfetmeye yetmez
Senin cemalinin gölgesidir bütün mükemmel vasiflar
Sen her türlü tasavvurun ötesindesin
Sen her türlü hayalin üzerindesin
Sifatlarina hayaller erisemez yüceligine akil sir ermez
Senin lütfunla ulviyet kazanir alemler
Senin tenezzülünle mertebeler kazanir insan, cin ve melekler
Aczime yüce kudretinle medet eyle
Fakrima ulvi yakinliginla imdat eyle
Sen ki içimin içinde olup bitenleri bilirsin yakindigina al beni

Sen ki yüceler yücesisin senden baskasina boyun egdirme beni...
Amin....

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
[FONT=Times New Roman, Times, serif]24 eylül perşembe

ALLAH (c.c.)ım, Muhammed (s.a.v.) ve âl-i Muhammed (s.a.v.)e salat eyle ve düşmanların bana olan buğzunu muhabbete, zulüm ehlinin hasedini sevgiye, iyilerin kötü zanlarını güvene, yakınlarımın düşmanlığını dostluğa, akrabalarımın kötü davranışlarını iyiliğe, dostların ilgisizliğini yardıma, müdara edenlerin zahirî dostluklarını gerçek dostluğa, muaşeret edenlerin yüz ekşitmelerini güler yüzlülüğe ve zalimlerden korkmanın acılığını emniyet tatlılığına dönüştür.isteyeyim.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
[FONT=Times New Roman, Times, serif]25 eylülcuma
Allahim sende biliyorsun ki senden baskasina rabb demedik, sadece sana kulluk etttik ve sadece senden yardim istedik, ve biliyoruz ki Allahim senin razi olmadigin isler yaptik ama sen bizim rabbimizsin senden baskasina gidecek halimiz yok ki, ceza versende sen bizim rabbimizsin affetsende rabbimizsin, bizi bagislarsan sen gafur ve rahimsin.

Sen affedicisin affi seversin bizleri affeyle ya rabbi...

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
allahim.jpg

Allahım;

hırsın kabarmasından, öfkenin sersemliğinden, hasedin galebesinden, sabrın zayıflığından,

kanaatin azlığından, huyun kötülüğünden, şehvetin azmasından, bağnazlığın sultasından,

nefsin tutkusuna uymaktan, hidayete karşı çıkmaktan, gaflet uykusundan,

zorluklara düşmekten, batılı hakka yeğlemekten, günahlara ısrarla devam etmekten,

günahı küçümsemekten, itaati büyük görmekten, zenginlerin övünmesinden,

fakirleri hor görmekten, elimizin altındakilere kötü davranmaktan,

bize iyilik yapanlara teşekkürü terketmekten, zalime yardımcı olmaktan,

mazlumu yalnız bırakmaktan, hakkımız olmayan bir şeyi istemekten ve

bilgisiz konuşmaktan sana sığınırım.

Birini aldatma düşüncesini taşımaktan, amellerimizden dolayı kendimizi beğenmişlikten,

uzun arzularla kendimizi avutmaktan sana sığınırız.

İçimizin kötülüğünden, küçük günahı önemsememekten, şeytanın bizi kuşatmasından,

zamanın başımıza dert açmasından ve sultanın bizi ezmesinden sana sığınırız.

Saçıp savurmaktan ve yetecek kadar rızkı bulamamaktan sana sığınırız.

Düşmanları sevindirecek bir durumdan, denklerimize muhtaç olmaktan,

sıkıntılı geçimden ve (ahirete götürecek bir) azık olmaksızın ölmekten sana sığınırız.

(Kıyametteki) En büyük teessüften, (din hususunda söz konusu olan) en büyük musibetten,

en acı bedbahtlıktan, kötü dönüşten, sevaptan mahrum kalmaktan ve

azaba duçar olmaktan sana sığınırız.

Allah'ım, Muhammed ve âline salat eyle ve rahmetinle beni ve

kadın-erkek tüm müminleri bütün bunlardan koru,

ey merhametlilerin en merhametlisi.

Amîn... Amîn... Amîn...

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
27 eylül pazar

Günün Duası

ALLAH (c.c.)ım, Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve beni hasetten kurtar; günahlardan koru; haramlardan geri durdur; sana karşı gelmeye cüretlendirme; tutkum sen olasın; senden gelen her şeye rıza göstereyim. Rızk, ihsan ve nimet olarak bana verdiğin şeyleri bereketli ve kutlu kıl. Tüm hallerimde beni her türlü kötülükten koru; ayıplarımı kimseye açma; beni kendi korumana al, kimse bana zarar veremesin.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
28 eylül pazartesi

Ey herşeyi bilen Alim olan Allah'ım, Ey güzel muamele eden, fırsat tanıyan, hemen cezalandırmayan
Halim olan Allah'ım... Kusurlarımız, hatalarımızı bağışla... Kendine hakiki bir kul, Habibin, Sevgili Peygamber Efendimiz'e de layık bir ümmet olabilmeyi nasip eyle... Ne olur bizi sırat-ı müstakimden( doğru ve orta yoldan ) ayırma, ayaklarımızı kaydırma...Birlik ve beraberlik içinde, Sen'in ipine sımsıkı sarılan ve Peygamber Efendimiz'in bu ahirzamandaki kardeşlerinden olmaya can atan, bu uğurda gayret sarfeden mü'minlerden eyle bizi...

AMİN...

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
29 eylül salı

ALLAH (c.c.)’ım, Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve bizi sevdiğin tövbeye muvaffak et; sevmediğin günah alışkanlığından kurtar.

]Âmîn... Âmîn... Âmîn

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
30 eylül çarşamba

Allahım,Lütfet ki gittiğimiz her yere barış götürelim;Bölücü değil, bağdaştırıcı olabilelim. Nefret olan yere sevgi,Yaralanma olan yere affedicilik, Kuşku olan yere inanç, Ümitsizlik olan yere ümit,Karanlık olan yere aydınlık Ve üzüntü olan yere sevinç saçıcı olmayı bize lütfet.Allahım , Kusurları görenlerden değil, örtenlerden; Teselli arayanlardan değil, teselli edenlerden; Anlayış bekleyenlerden değil, anlayış gösterenlerden;Yalnız sevilmeyi isteyenlerden değil, Sevenlerden olmamıza yardım et.Yağmur gibi hiçbir şey ayırdetmeyip Aktığı her yere canlılık bahşedenlerden; Güneş gibi hiçbir şey ayırdetmeyip Işığıyla tüm varlıkları aydınlatanlardan; Toprak gibi her şey üstüne bastığı halde Hiçbir şeyini esirgemeyip Nimetlerini herkese verenlerden; Ve gece gibi, ayıp ve kusurları sarıp örten, Alemin dinlenmesine imkân hazırlayanlardan olmayı bize lütfet.Alan değil, veren ellerin; Affedici olduğu için affedilenlerin;Hak ile doğan, Hak ile yaşayan ve Hak ile ölenlerin Ve sonsuz yaşamda yeniden doğanların Safına katılmayı bize nasip eyle. AMİN.

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
1 ekim 2009 perşembe
Günün Duası
Allah'ım, bize razı olduğun şeyleri yapmayı nasip et. Sana olan ibadetlerimiz ile bizleri diri eyle. Rabbim duamı reddetme, beni kendi güç ve kuvvetime terk etme, acizliğime merhamet et. Fakirlik ve perişanlığıma acı, bize layık olduğumuz şekilde muamele etme.

Yüzümüzü Senden başkasına secde etmekten koruduğun gibi, ellerimizi de Senden başkasına açmaktan koru.
Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Son düzenleme:

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
Yâ Rabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle. Allah'ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle!" Âmîn...

Üst Alt