Hayatı Tersten yaşasam...

MURATS44

Özel Üye
Toprağı üzerimden atarak, altmışlı yaşlarında kendi halinde bir insan olsaydım. Gün geçtikçe kendimi daha iyi hissetseydim. Vücudumdaki tüm hastalıklar yavaş yavaş azalmaya başlasaydı. Ellili yaşlarıma geldiğimde benden önce ölen eşimle tekrar birlikte olsaydım. İkimiz mutlu mesut olsaydık. Zaman geriye doğru geçse kırklı yaşlarıma gelseydim. Rahat rahat gezip dolaşabilen komşularıyla eğlenebilen bir insan olsaydım. Önce özür dilesem gönüllerini alsam daha sonra kırsaydım. Otuzlarıma gelip çocuklarımın okuldan gelişini heyecanla bekleseydim. Ailecek gezmelere cıksak, akşam birlikte oturup televizyon izleyebilsek iş hayatımda önce hatalarımın bedelini ödesem kaybetsem, zarara uğrasam, ekonomik sıkıntılar çeksem sonraysa kazansam, ekonomik hiçbir sıkıntım olmasa Önce kız kardeşimin mezarına gidip ağlasam, sızlasam Daha sonraysa kız kardeşimle tekrar yaşasam. Kim bilir değerlerini ne kadar iyi bilirdim kaybettiklerimin Yirmili yaşlarıma gelsem eşimle ilk tanıştığım zamanları yaşasam. Üniversiteli olsam önce sınıfı geçsem sonra rahat rahat çalışsam Üniversitedeki arkadaşlarımla gezip eğlensem sonra zaman geçse onlarla yeni tanışsam daha da geçse zaman, kaldığım bir seneki derslerin finallerini versem sonra yaşasam rahatça On sekizli yaşlara gidip deli dolu zamanlar geçirsem Önce üzülsem aşklar için sonra yaşasam aşklarımı. Liseli olsam önce azar işitip sonra okulu assam, önce karneyi alıp notlarıma göre ders çalışsam. İlkokula başlasam masumlaşsam iyice. Dışarı çıkıp sokaktaki çocuklarla oyun oynasam. Eve gitsem annem yemeği hazırlamış olsa yesem küçülsem küçülsem okuma-yazmayı unutsam. Annem üzerimi giydirse, ayakkabımın bağcıklarımı bağlasa. Zaman geçse yürümeyi unutsam, kucağa alınmaya başlasam. Konuşamayı bıraksam ağlayıp pışpışlansam. Herkes beni çok sevse Küçülsem yeni doğduğum zamanlara gitsem. Ah! Ne güzel olurdu hayatı tersten yaşasam.....

mahzungarip

Yönetici
nerde o günler :) emeğine sağlık başkanım.güzelmiş emme işte kendince teselli etmekten başka bişey değil elbet:) tersten yaşayamıyoruz ama işlerimiz hep ters zaten:) uyanınca tersten uyanıyoruz,doğru oturup eğri konuşuyoruz :)yetmez mi zzplash

MURATS44

Özel Üye
9hjBuherkes için geçerli değil. Hayata bakış açısına bağlı. Neyi görmek istersen onu bulursun. Sen heralde bugün yataktan ters kalktın yoksa banamı öyle geliyor :)anlaştık

mahzungarip

Yönetici
9hjBuherkes için geçerli değil. Hayata bakış açısına bağlı. Neyi görmek istersen onu bulursun. Sen heralde bugün yataktan ters kalktın yoksa banamı öyle geliyor :)anlaştık
Bilemiyorum artık:) genelleme öyle ama.Başta kendi nefsime söylüyorum,hakikaten biz müslümanlar islamı olduğu gibi değil yaşantımızı islama adepte etmeye çalışıyor inandığımız gibi yaşamıyor, yaşadığımız gibi inanıyoruz malesef.tıpkı Mehmet Akif'in dediği gibi dinimz işimiz gibi,işimiz dinimiz gibi:((

MURATS44

Özel Üye
bu lafı mehmet akif mi söylemiş. Avrupalıların söyeldiği bir cümle diye biliyorum. Başkasıyla kendimizi kıyaslayacağıma ,birşeyleri düzeltmeye önce kendimizden başlasak zamanla çevremiz de değişir. Herşey değişir.Dünya değişir. Üzülmek yerine ilk adımı atmak daha doğru olacaktır.Haksızım mıyım mı?

mahzungarip

Yönetici
bu lafı mehmet akif mi söylemiş. Avrupalıların söyeldiği bir cümle diye biliyorum. Başkasıyla kendimizi kıyaslayacağıma ,birşeyleri düzeltmeye önce kendimizden başlasak zamanla çevremiz de değişir. Herşey değişir.Dünya değişir. Üzülmek yerine ilk adımı atmak daha doğru olacaktır.Haksızım mıyım mı?
Haklısın başkanım çok doğru:aferinanlaştıkBu söz Mehmet Akif'e ait evet:) Mehmet Akif Almanya dönüşü gazetecilerin sorularına cevap veriyor,röpörtaj yapıyordu ki içlerinden biri Avrupa nasıl deyince;İşleri dinimiz ,dinleri işimiz gibi demiş :)

Üst Alt