Hüzün kokan soluklar, ağlayan lahzalar!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

75414026_14.jpg

[FONT=Georgia, serif]Ne zaman bir mahzun görsem
[FONT=Georgia, serif]İçine düştüğü vaktin şahitliğinde nefeslensem
[FONT=Georgia, serif]Bin bir halin deruniliğinde gezinsem, o an umutla dirilsem
[FONT=Georgia, serif]Yüreğimin gözyaşlarını avuçlarına versem, tebessüm etmeyi becersem

[FONT=Georgia, serif]Gezinirim sokakların hicranında
[FONT=Georgia, serif]Meskun kalmış masumların dinmeyen umutlarında
[FONT=Georgia, serif]Vakt-i saatin sabır zerkeden devranında, içimde ki buruklukla
[FONT=Georgia, serif]İçimi titreten buğunun efkarıyla, lal olmuş bir vicdanın figan eden ahıyla

[FONT=Georgia, serif]Ruhum ne kadar sessiz ve hissiz
[FONT=Georgia, serif]Kalbim şehretmeye muktedir olmayan aşk-ı kimsesiz
[FONT=Georgia, serif]Arifin zikri neden fikretmeye kapı aralamayan sahipsiz, feyzsiz
[FONT=Georgia, serif]Açılmayan kapılar lahzalara inat nefessiz, bin hüzün ile neden dirliksiz

[FONT=Georgia, serif]Yapmacık edalar kuşattı etrafı
[FONT=Georgia, serif]İlm-i siyaset diye atfediliyor şadanı ve hezeyanları
[FONT=Georgia, serif]Menfaat uğruna ruhundan vazgeçen insanı, kalbine ilişmeyen efkarı
[FONT=Georgia, serif]Sual etmekteyim fikreden ve dirilmeye umutla bakan ulvi aşk inkılabın

[FONT=Georgia, serif]Bir vakit nezarete atmışlardı
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar uğraşsamda dinlememek adına karar vardı
[FONT=Georgia, serif]O yıllar ne kadar acı zerkeden muamma estiren zavallı bir vicdandı
[FONT=Georgia, serif]Yargısız hüküm vardı, darp etmek ne kadar kolaydı, eşkıya yanımdaydı

[FONT=Georgia, serif]Kime baksam, öyle yakınlaşsam
[FONT=Georgia, serif]Zemherinin yansıyan ahını içimde sessizce taşısam
[FONT=Georgia, serif]İnsan denen canın meramını hiç anlamadan, zanla mahkun bıraksam
[FONT=Georgia, serif]Sonra arlanmadan yüzüne bakmaya fırsatlar arasam, ruhumu unutsam

[FONT=Georgia, serif]Hakim, şöyle bir yüzüme baktı
[FONT=Georgia, serif]Pek yaşlı olan bir nefesti, sanki talkatin hasretindeydi
[FONT=Georgia, serif]Bir el hareketiyle hükmünü verdi, hiç dinlemeye lüzüm dahi görmedi
[FONT=Georgia, serif]Polis, haydi gidiyoruz dedi, evinizden yatak, yordan almalıyız ı zikretti

[FONT=Georgia, serif]Nedense birden şaşırmıştım
[FONT=Georgia, serif]Yüzümün kızardığını hissederek susmak zorunda kaldım
[FONT=Georgia, serif]Polislerin nezaretinde anne ve babama kelam etmekten çok utandım
[FONT=Georgia, serif]Bir zanlıydım, hiç suçu olmayan candım, lakin kimseye anlatamadım

[FONT=Georgia, serif]Otuzdörtgün sonra çıktım
[FONT=Georgia, serif]Başka bir hakim karşısına çıktım,sual etti ve ayrıldım
[FONT=Georgia, serif]İdamlık ve müebbetlik mahkumlarla aynı kısımda zor şartlardaydım
[FONT=Georgia, serif]Demek ki yaşanacakmış diye Rabbime sığındım, bahtım için sınavdaydım

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
Kime baksam, öyle yakınlaşsam
[FONT=Georgia, serif]Zemherinin yansıyan ahını içimde sessizce taşısam
[FONT=Georgia, serif]İnsan denen canın meramını hiç anlamadan, zanla mahkun bıraksam
[FONT=Georgia, serif]Sonra arlanmadan yüzüne bakmaya fırsatlar arasam, ruhumu unutsam

ALLAH c.c razı olsun çok güzel satırlar,emeğinize yüreğinize sağlık.....

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Allah ömrünü uzun etsin, AYRICA etsinki biz bu ŞİİR ziyafetinden mahrum kalmayalım uzun yıllar boyunca... SAYGILAR ...

Üst Alt