Şaka gibi ama gerçek

cenah41

Aktif Üyemiz
1960"lı yıllar, Elazığ Akıl hastanesinden deliler kaçar, Elazığın cadde ve sokaklarına dağılır. 423 deli kaçmıştır. O zamanın ünlü doktoru Mutemet Bey hastanenin baş hekimidir.

Doktor bey ne yapalım diye sorarlar.

Mutemet Bey : "Bana bir düdük verin ve arkama yapışarak gelin." der.

Doktor önde birkaç personeli arkasında tren-tren oynayarak Elazığı dolaşır. Bütün deliler bu kuyruğa girer vagon olur. Hastaneye geldiklerinde sayı 612 kişidir. :)

MURATS44

Özel Üye
Ünlü bir doktor deliler üzerine araştırma yapacak. çağırıyor ekip arkadaşlarını .diyor ki :
- her ilden bana bir tane deli getirin, Elazaığdan ilk gördüğünüzü getirin....

haaa

elazığlı kardeşlerimiz alınmasın ama fıkraaaaa. neden bu fıkralar hep gakkoşların üzerine haaa

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
ben tuttum bunu süperrrrrrrrrrrrrrrrrr haaahaaahaaa

Elazığlı olmak bir ayrıcalıktır haaahaaahaaa

]Bir bacı ile kardeşini mahkemeye şahitlik için çağırırlar. Bacıyı şahit kürsüsüne çıkarırlar.
Bacı iyice örtünmüş. Sadece bir gözü görünmekte hakim kimlik testi yapmak için;“
”“Kırk beş yaşındasın değil mi?”“Hı hı.” Sorular devam eder ve cevaplar " hı hı" değişen bir şey yok
.Neyse mahkeme bittikten sonra gardaşı:“Bacı sen yalancı şahitlik ettin” der.
Bacısı kızarak:“Ana niye?”“Senin yaşın kırk beş mi?”Bacısı hiç bozuntuya vermeden
:“Ana niye gosgoca hakimi yalancı mı çıharadım.” der.haaahaaahaaa​

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Elazığlının biri, şiddetli gribe yakalanmış. Cepleri mendil dolu. Burnu öyle bir akıyor ki tarifsiz. Bizim gripli yolda yürürken, bir arkadaşı rastlar ve sorar:​
“Yav geçmiş olsun. Bu halin ne?”​
Bizim gripli, bir arkadaş bulmanın sevinciyle:​
“Yav Mehmet, heç sorma. Allah düşmanımın başına vermiye, bi grip olmuşum, burnum fışır fışır ahi. Bu neden ola acep?”​
Arkadaşı:​
“Kardeşim o senin erkekliginden. Erkek adamın böyle burnu ahar.”​
“Mehmet, benim gaynanam gilin evi buraya yahın. Gel bunu orada da söle. Gaynanam bahan pis hımik deyi.”​
“Tabi canım sölerim.”​
Kayınvalideye gidilir. Kayınvalide misafirlerine kahve ikram eder. Sonra bizim gripli gür bir sesle:​
“Fışşşşşş...”​
Ardından da böbürlene böbürlene:​
“Arkadaş benim burnum ahi, neden acaba?”​
Arkadaşi da:​
“Neden olacah, pisliğinden” deyince​
Gripli şaşkın biraz da kızgın bir tavırla:​
“Ulan aşağıda bahan ele demedin”​
Arkadaşı gayet sakin bir ses tonuyla:​
“Oğlum aşşağıda arhadaşdıh, burda gahvenin hatırı var” der.​

Üst Alt