Şevket OKYAY(Resimli) Dağ Olma Sen, Yol Ol da..

Okyay

ÖZEL ÜYE
11745592_1017507448289948_7650074410386183713_n.jpg
11202890_1017617631612263_2867182480706288950_n.jpg

BİLGİ
Buradaki resimler facebook kaynaklı olduğundan görünmemektedir. Şevket Üstadım konuyu görüp resimleri yenilediğinde sorun kalmayacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TaHKaR

Aktif Üyemiz
Cevap: Dağ Olma Sen, Yol Ol da.. (Şevket Okyay)

Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur ' dercesine, anlatımı ve içeriği güzel bir şiirdi. Severek okuduğum Güzel resimli bir şiir, Rabbim sizden razı olsun..

MURATS44

Özel Üye

Bu nasıl bir ifade. Şevket üstadım, kelimelerin kulağından tutup istediğiniz yere çekiyorsunuz, istediğiniz şekli veriyorsunuz. Kelime değil sanki hamur. Yuvarla yuvarla istediğin şekle sok. Çok güzel, anlamlı , dolu dolu bir söz. Hem nasihat hem uyarı.

Bir yanda dağ olmak var , diğer yanda yol olmak var. Dağ dediğin büyüklük simgesi. Yol dediğin sonradan yapılır. Seç birini, dercesine söylenen söz. Cümle kurma şeklinize hayran olmamak mümkün değil. Allah ac razı olsun üstadım.

Okyay

ÖZEL ÜYE

Bu nasıl bir ifade. Şevket üstadım, kelimelerin kulağından tutup istediğiniz yere çekiyorsunuz, istediğiniz şekli veriyorsunuz. Kelime değil sanki hamur. Yuvarla yuvarla istediğin şekle sok. Çok güzel, anlamlı , dolu dolu bir söz. Hem nasihat hem uyarı.

Bir yanda dağ olmak var , diğer yanda yol olmak var. Dağ dediğin büyüklük simgesi. Yol dediğin sonradan yapılır. Seç birini, dercesine söylenen söz. Cümle kurma şeklinize hayran olmamak mümkün değil. Allah ac razı olsun üstadım.
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur ' dercesine, anlatımı ve içeriği güzel bir şiirdi. Severek okuduğum Güzel resimli bir şiir, Rabbim sizden razı olsun..
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Dağ olma sen yol ol da, üzerinden geçsinler,
Görmez misin ki yolu, dağın üstünden geçer.
Âkil kişi dağ olmaz, yol olmak ona yeter,
Çünkü yolu tanır ki, dağın üstünden geçer.

Teşekkürler dostlarım. az sözle çok şey ifade etmek
Edebiyatta itibar gören bir üsluptur.
Kim bilir; eğer olmuşsa amenna.
Zaten sizler beni zorla şair ettiniz vesselam.
Ne diyeyim, güzel gönlünüz öyle istiyor işte..
..................
Not: Üçüncü mısra'ın son yarısını (Kırmızı renkteki)
Öyle değiştirdim .Olmuş mu?

Ayrıca da Özette; Dağ büyüklük simgesi,
Yol ise; tevazuu vurgulayan bir simge olarak
tasarlanmıştır.Hedeflemem doğru mu bilemedim?.

Son düzenleme:

TaHKaR

Aktif Üyemiz

Esteğfurullah Hocam...Çok güzel bir dörtlük,,,Yol olmak ona yeter..bu kelimeler final gibi sanki,
şiirin sonuna kadar etkisini sürdürüyor.
bu tarzda oldukca basarı sergılemektesınız

Üst Alt