Küçük fedakarlıklar.....

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
bir arkadaşım birgün 4 yetim çocuğu sevindirmek için onlarla alışverişe çıkar .kıyafet aldıktan sonra .ayakkabı mağazasına giderler.çocuklardan biri elinde bir ayakkabı ona sarılmış şekilde arkadaşa mutlulukla bakmaktadır.ama çocuğun seçtiği ayakkabı çok pahalıdır.arkadaşın ise hayli borcu vardır .biraz ucuzu olsa diye düşünür sonrada''ama bu nu almassam çocuğun sevinci yarım kalacak ve o mutlu yüzü içime batacak diye düşünür'' ve o pahalı ayakkabıyı alır.3-4 gün sonra.benzeri bir olayı rüyasında görür .Rüyasında bir kız çocuğu yeşil bir etek almıştır ve aynı oyetim çocuğun ayakkabı daki sevinci vardır yüzünde .arkadaş ise yine borcunu düşünür ve yine derki,ama almassam çouğun sevinci yarım kalacak .ve eteği alır az sonra o kız çocuğu seviçle gelir arkadaş ise yan tarafına bakarki yanında KABE ve sevinçle uyanır....kücücük bir fedakarlığın bile nelere mal olduğuna dair harika bir örnek
icon_allah.gif
''sevdiğiniz şeylerden
icon_allah.gif
yolunda harcamadıkça iyiye eremessiniz ''der ayet-i kerimesinde .rabbim yolunda harcayanlardan eylesin malımızıda dilimizide zamanımızıda amiiiinnn
papatya.gif

Üst Alt