Niye sessizsin, yaprağın ar misalisin!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

215739_204533856248244_100000748942977_621879_4874085_n.jpg

[FONT=Georgia, serif]Dönüşü olmayan bir yoldayız
[FONT=Georgia, serif]Hangi lahzanın kadrine şahitsek, irademizle anlaşılmalıyız
[FONT=Georgia, serif]Kalbini titreten, içini kemiren, bin hüzünle sancılar zerkeden vaktin sanığıyız
[FONT=Georgia, serif]Ancak niyet ve samimiyetimizle hak adına var olmalıyız, kimseyi aldatmamalıyız

[FONT=Georgia, serif]Şayet içinde bir şer varsa, arın
[FONT=Georgia, serif]Nefsinin esaretinde yol alma,enaniyetinle salınma ağrır karnın
[FONT=Georgia, serif]Aklın ne ye muhtaç, ruhundan südur ediyor vicdan, dinsin artık eza veren sancın
[FONT=Georgia, serif]Hissiyatın umutlarını soldurmasın,gözlerin mütemadiyen hüznünle buğulanmasın

[FONT=Georgia, serif]İnsan umuduyla farktır, aşktır
[FONT=Georgia, serif]Gönül neden farkedemediğin sessiz bir ummandır, nasıl bir sırdır
[FONT=Georgia, serif]Emek olmadan, umut sadece suskun sokakların sakinleri gibi neden sansılıdır
[FONT=Georgia, serif]Sünnetullah hakkıyla anlaşılmalıdır, ihsan üzre kalbini hasretmek efdal olan ardır

[FONT=Georgia, serif]Ne vakit düşünsem acı veriyor
[FONT=Georgia, serif]Haline müdrik olmadığım için, sanki ıstırap nefese zerkediliyor
[FONT=Georgia, serif]Sensiz bir iklimde hasret dinmiyor, ruhum firkate erişmiyor, hüzün filizleniyor
[FONT=Georgia, serif]Nereye gitsem, boynumu büküp umutla beklesem, her ne hikmetse vakit geçmiyor

[FONT=Georgia, serif]Oysa farklı zamanın lisanıydık
[FONT=Georgia, serif]Kimi vakit divan edebiyatından, kimi zamanda merhum şairleri anardık
[FONT=Georgia, serif]Yazdıkları şiirlerle yol alır,işaret taşları olarak tanımlanır,yadedip duygulanırdık
[FONT=Georgia, serif]Geçen zamanın hicranıyla birçok konuyu zikreder,kimi vakitler hayli hayıflanırdık

[FONT=Georgia, serif]Eskimeye yüz tutmuş mektupları
[FONT=Georgia, serif]Hissiyatın fevkalade şadan olan farkını neden gözyaşlarımızla okurduk
[FONT=Georgia, serif]Sanki içinde yaşadığımız bir zamandı,lal olan duyguları anlatan andı, yaşardık
[FONT=Georgia, serif]Bizi bizden alan,kendi incicamında ki farkı yaşatan sevgiyle ağlatan ardı,kanardık

[FONT=Georgia, serif]Sahafları dolaştım, o vakit andım
[FONT=Georgia, serif]Çok beğendiğin kitapları bir bir kokladım, usanmadım vardı,yine aldım
[FONT=Georgia, serif]Sayfalarında oyalandım, nefesinin müdrik olduğu manada sessizce kalıp ağladım
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar içimde yaşıyordun, aklın ve izanın terk etmediği bir zamanda yaşıyordun

[FONT=Georgia, serif]Artık ne hacet kaldı anlatmaya
[FONT=Georgia, serif]Suskun kabirlerin toprağında durulmaya, ibretin nazarında solmaya
[FONT=Georgia, serif]Sadakatin ve himmetin dinmeyen serinliğinde, bir tebessümle ağlayıp, kanmaya
[FONT=Georgia, serif]Seni üzmemek adına susmalıyım, dinmeyen sancımı, içimde sessizce yaşatmalıyım

[FONT=Georgia, serif]Her ezan okunduğunda ağlamalıyım
[FONT=Georgia, serif]Davet eden Rabbime sığınıp, teskin olmak için umutla yakarmalıyım
[FONT=Georgia, serif]Her yaptığım secde de, gönlümün hazin sayfalarını teklifsizce sahibe aramalıyım
[FONT=Georgia, serif]İlmine müdrik olmadığım halden kurtulmak için, kalbimi inşirahı için ağlamalıyım

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt