Ahmet Hakan, Bekir Coşkun'a ağzının payını verdi

MURATS44

Özel Üye
CHP'nin Ak Partili kadın milletvekillerinin başörtülü olarak Meclis Genel Kurulu'na gelmesine engel olmamasına öfkelenen Cumhuriyet gazetesi yazarı Bekir Coşkun'a en sert tepki Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan Coşkun'dan geldi.

öşesinden Bekir Coşkun'a yüklenen Ahmet Hakan Coşkun, "Ne yapacaktı CHP" diye sordu. Ahmet Hakan, "Bekir Bey ve Bekir Bey gibilerinin kafayı değiştirmesi mümkün değil." diye yazdı. Coşkun yazısını, "Çık dışarı diye bağırmak medeniyetse, ... Adı batsın sizin medeniyetinizin de, aydınlığınızın da, çağdaşlığınızın da..." diyerek bitirdi.
İşte Ahmet Hakan'ın Coşkun'a yönelik sert ifadeleri:
Bekir Coşkun, dünkü yazısında CHP'ye bindirmiş de bindirmiş, saydırmış da saydırmış.
Diyor ki:
"Türban Meclis'e girdi, CHP baktı".
"Başörtüsüyle Meclis'e girmenin nesi yanlış? CHP'nin bunu engellemek için neden bir şey yapması gerekiyor?" diye sormaya gerek duymuyorum.
Çünkü bu konuda Bekir Bey ve Bekir Bey gibilerinin kafayı değiştirmesi mümkün değil.
Ben sadece Bekir Bey ve Bekir Bey gibilere şu soruyu sormak istiyorum:
Ne yapacaktı CHP?
- Başörtüsüyle Meclis'e giren kadınları ittirip kaktıracak mıydı?
- "Yassak hemşerim" diye kapıda kılık kıyafet zabıtalığı mı yapacaktı?
- "Dışarı... Dışarı..." diye bağırarak bir utanç ayinine mi imza atacaktı?
- "Başörtüsüyle Meclis'e sokturmam da sokturmam" diye slogan mı haykıracaktı?
- "Benim biricik devletime meydan okuyorlar, burası devlete meydan okunacak yer değildir" diye konuşmalar mı yapacaktı?
- "Bu hanımlara haddini bildiriniz" diye feryat mı edecekti?
- Zor mu kullanacaktı?
- Saç baş mı yolacaktı?
- Sıra kapaklarını mı yumruklayacaktı?
Bu muydu CHP'den beklediğiniz?
Bunları mı yapmalıydı CHP?
Peki söyler misiniz bana...
- CHP bunları yaparak mı aydınlık bir tavır koymuş olacaktı?
- CHP bunları yaparak mı medeni olacaktı?
- CHP bunları yaparak mı çağdaş olacaktı?
- CHP bunları yaparak mı demokrat, özgürlükçü ve barışçı olacaktı?
Had bildirmek... Zorla dışarı çıkarmaya çalışmak... "Dışarı" diye ayin yapmak... "Çık dışarı" diye bağırıp çağırmak...
Bunlarla mı çağdaş, aydın ve medeni olunuyor?
Medeniyetten, aydınlıktan, çağdaşlıktan anladığınız şey, Meclis'e başörtüsüyle giren üç-beş kadının Meclis'ten kapı dışarı edilmesini sağlamaksa...
Adı batsın sizin medeniyetinizin de, aydınlığınızın da, çağdaşlığınızın da...

Üst Alt