Günün Hadisi

Muhtazaf

Yardımcı Yönetici (Şair|Yazar)
Yönetici
Rasulullah (sav) şöyle buyurmuştur:
'Herhangi bir şey ile kendini öldüren kimseye, kıyamet günü onunla azap edilir.'
(Buhari, Edep, 44)

Muhtazaf

Yönetici
"Efendimiz (s.a.s) Mübarek Dilinden Duâlar...
"(Allahım!) Senin mağfiretini dilerim. Benden eza veren şeyleri gideren ve bana afiyet veren Allah'a hamdolsun."
"İbn-i Mâce" Taharet Duâ"

Muhtazaf

Yönetici
Câbir -radıyallâhu anh- şöyle anlatır:
“Rasûlullah sallâllâhu aleyhi ve sellem Efendimiz hutbe îrâd ettikleri zaman gözleri kızarır, sesi yükselir; Düşman, sabah veya akşam üzerinize hücum edecek, kendinizi koruyunuz! diye ordusunu îkaz eden bir kumandan gibi heyecanı artar ve şehâdet parmağı ile orta parmağını bir araya getirerek:
Benimle kıyâmetin arası, şu iki parmağın arası kadar yaklaştığı sırada ben peygamber olarak gönderildim. buyururlardı.”
(Müslim, Cum’a, 43. Ayrıca bkz. İbn-i Mâce, Mukaddime, 7)

Muhtazaf

Yönetici
Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Kıyâmet gününde insanların bana en yakın olanları, bana en çok salât-ü selâm getirenleridir.”
(Tirmizî)

Nur Hanım

Aktif Üyemiz
Güzel konuşuyor dedirtmek için uzun uzun konuşanlar, sözünü beğendirmek için avurdunu şişire şişire laf edenler ve bilgiçlik etmek için lügat paralayanlar, en sevmediğim ve kıyamet günü bana en uzak mesafede bulunacak kimselerdir. (Tirmizi, "Birr", 71)

Muhtazaf

Yönetici
Üsâme radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
"Bir yerde bulaşıcı hastalık ortaya çıktığını duyduğunuz zaman oraya girmeyiniz.
Bulunduğunuz yerde bulaşıcı bir hastalık ortaya çıkarsa, oradan da çıkmayınız."
(Buhârî, Tıb 30; Müslim, Selâm 100)

Üst Alt