Hangi ayağım çukurda, kalbim neyin farkında!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

Bir solukta alıp götürüyor yıllar

Saklı kalmış umutlar, gün yüzüne hasret soluklar, farkında olunmadıklar

Hani idrakim nerde kaldı, hazan yine iliklerimde anlamlaşan kar mıydı, ne çığlıklar

Bir yudum su, bir lokma ekmek için can hıraş olanlar, aşkın narına hiç bakmayanlar

Elbette susmalıyım, manayı kal ehline bırakmalıyım

El hak sefil halime yanmalıyım, kırgınlığı ve asabiyeti nefsin haline bırakmalıyım

Hiç soluksuz ve bahanesiz okumalıyım, ruhi ve kalbi aşkı dervişten elen sormalıyım

Kim ne derse, şayet hakikat için vecdiyle nefeslenirse, gönülden meşkse duymalıyım

Ne zaman ki bir ağacın altında kitabımı okusam

Gelen ve gidenin farkında olmadan manasında yaşasam, kalbi lahzada kalsam

Yıllara sâri yâd edilen nefeslerin umutlarıyla ağlasam, o hicranının aşkını tatsam

Umut içinde, kalbini hizmete ve himmete hasreden bir kızın gönül iklimini anlasam

Gün kararınca, serviler hüzün içinde bakınca

Güneş serdettiği manayı ruhuma ilhak edince, vakit dağlıyor, bu kalbim ağlıyor

Nefes hakikatinde ne kadar aziz ve şereflidir, insan için ne muhteremdir, o dağlıyor

Hangi yanık bir ezgi duysam, hüzzam mı ta içimde yaşasam, an şimdi neler söylüyor

Nasıl bir vadinin siperinde bir çare arıyorum

Ne gidenin ahvalini ve ne de tevdi edilen emanete ne kadar hürmet edip yaşıyorum

Kimden ne bekliyorum, aczi yeti niçin sinemde hissediyorum, göçüp gidenle eriyorum

Hasretin firkatini anlamak ve yaşamak gerek, aşk şayet umut edilen değilse ne gerek

Ey saki durma bir omuz ver şu viran halime

Artık ne kadar gecekondu sakinleri varsa, tütmeyen bacaları haksa şimdi sinemde

Devran süren, bahaneler üreten, nüfusuyla mezar seçen, ölüme ihanet eden her yerde

Neden bu kadar fukaralaştık, muhabbeti bir tarafa atarak, yabancılığa abandık

Mustafa CİLASUN

Üst Alt