Hangi sabahın farkındayım, hala bir rüyadamıyım!

MustafaCİLASUN

Özel Üye

[FONT=Palatino Linotype, serif]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar anlamak için uğraşsam
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sabaha denk kaldırım taşlarıyla, suskun ve sakin sokaklarla arkadaşlık yapsam
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kanaya yaramı, sinemde dem bulan hicranı, aşka hasret yakarışlarımı acıyla yazsam
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hüznün anlaşılamayanını kendime alsam, müddeti nefesini sevdanın kollarına bıraksam

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bazen dalıp gidiyorum, bilemiyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi nedene erişsem, bedelleşmek için sualeri derlesem, o an bir hüzün duyuyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Göçüp gidene bakıyorum, ardında bıraktıklarını anıyorum, hicranımı içimde saklıyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki ruhum kanatlanan bir kuş misali gözlerden kaybolacak nefsaniliğimi hesaplıyorum

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne ağır geliyor, içinde hapsolduğum zaman
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her vakit suskun hücreyi nefesleniyorum an be an, dermir perdeler kimler için elemli gam
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yaslan be kardeşim arkana yaslan, üzülmek ve figan etmek yakışmıyacak sana, bu akşam
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gece kime ne söyler, akıl ve idrak hangi zamanda feragat etmek ister, vicdanımı anlasam

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki derinden gelen bir çığlık duyuyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimi zaman arkama ve önüme bakınıp aranıyorum, neden kalbe kayıtsız kalıyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhun figanını hakkıyla anlamıyorum, kalbi inşirah için çırpınıyorum, o aşkı anıyorum
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sinem ne kadar kurak, şefkat ve hamiyetten bu kadar mı ırak, saki kalkta bak, soruyorum

[FONT=Palatino Linotype, serif]Asmalar salkım saçak, ibretle şu üzümlere bak
[FONT=Palatino Linotype, serif]O salınan yaprağı ne kadar rızkım için bir fark, yatıp durma ey nefsim ibretle ayağa kalk
[FONT=Palatino Linotype, serif]Niye hizmet için beklersin, ne kadar hak eden bir değersin, kanaati sual et,sevda nedir bak
[FONT=Palatino Linotype, serif]Feda olmak bedeli gerektirir, şayet aşk kalbinden uzaksa nasıl bir kederdir, öğrenmeye ak

[FONT=Palatino Linotype, serif]Miskinlik ne büyük zülümdür, aşka da manidir
[FONT=Palatino Linotype, serif]Fikretmek için bilgi ve malumat sahibi olmak gereklidir, yoksa tefekkür zihnine külfettir
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden mühlet bedel-i ahirettir, mizan kimler içindir, keyfiyet hesabi olmadıkça eziyettir
[FONT=Palatino Linotype, serif]Felaha erişmek, ihsan ile istikametini terennüm etmek, aşk ve o sevdayı hakikat bilmektir

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN

Üst Alt