Hangi Zamanda Kayboldum, Umudu Ne Yaptım!

MustafaCİLASUN

Özel Üye
Yazi_2485_62139458175.jpg

Geçmiş yılları bir bir hüzün ve sürurla araladım

Bazen içinden çıkamadım, bazen fevkalade hayıflandım, ibretim için sakladım

Ne kadar ah-u figanım varsa, sinemde ukdeleşen sancılar her an palazlansa andım

Her karede bir geçmiş umudu aradım, zaman zaman heyecanlandım, nasılsa ağladım

Duman ismini koyduğumuz bir kedimiz vardı

Ne kadar vefakârdı, günlerce kısmeti için arandı, hiçbir vakit, bizleri utandırmadı

Ne verdiysek kanaat etti, sabırla yol almayı marifet addetti, derin sıcaklığı sarardı

Ne zaman çağırsam, hiç zorlanmadan koşardı, neden karşılığı beklemeden aşinaydı

En yakınlarımı düşünüyorum gülümseyerek

Rekabeti iliklerimize kadar terennüm ederek, koşulsuz bir yarış olduğunu bilerek

Kimi zaman hüzünlenerek, kimi vakit tebessüm ederek, kahkaha aratmayı düşünerek

Yanan sobada patates közleyerek, muhabbetle çay içmeyi bekleyerek, heves derlerdik

Pencere kenarından sokağı seyretmeyi isterdik

Gelen geçenin keyfiyete iştirak ederek, manalar tanzim etmeyi isterdik, gülerdik

Sanki uzak bir diyardan gelen ezan sesi ruhumuzu ihata ederdi, neleri hissederdik

O an ve akan zamanda her nedense hüzünlenirdik, çok yakınımızdaydı bilemezdik

Merak etmeyi ve fakat nizamıyla nefeslenmeyi beceremezdik

Ne verirlerse ve hatta ne söylerlerse itibar ederdik, neden yalan söylesin ki derdik

Aldatılmayı ve kandırılmayı hiç içimize sindiremezdik, derin bir düşünceyle seyrederdik

Ne zaman nedenleri sual etmeyi ve tahkikin vecdiyle nefeslenmeyi akdettim, o an emindim

Kimseyi suçlamadan, nefsi yelpazeyi tanımadan

Akıl ve idrak nimetine vakıf olmadan, aşkın, kalbin sahibi için olacağına inanmadan

Sevmenin bir bedelini beklemeden, ne derlere asla itibar etmeden, vuslatı ruhumda görmeden

Kalbimi ve tevdi edilen emanet-i ihsanı sahibin rızasını ikmali için telakki ederek göçmeden

Şerefi ve sıfatı hesabın içinde ki koltuktan bilmeden

Mazlum ve mağdur nefesleri en yakınımda görmeden, mezarı manzara niyetiyle seyretmeden

Ölüm için, dilenen ve bekleyen mizan kimin, nefsanî telakkilerle zulmetmek nasıl bir seçim bilmeden

İnsan olmanın, adamlık konusunda sıkıntı duymadan, kul olabilmek için ihlâsı aşkla tanımadan göçmek

Mustafa CİLASUN

ceylannur

Yeni Üyemiz
Şerefi ve sıfatı hesabın içinde ki koltuktan bilmeden

Mazlum ve mağdur nefesleri en yakınımda görmeden, mezarı manzara niyetiyle seyretmeden

Ölüm için, dilenen ve bekleyen mizan kimin, nefsanî telakkilerle zulmetmek nasıl bir seçim bilmeden

İnsan olmanın, adamlık konusunda sıkıntı duymadan, kul olabilmek için ihlâsı aşkla tanımadan göçmek

cok teşekürler sayın ustat emegınıze yuregınıze saglık

Üst Alt