Haftanın konuğu MURATS44......

MURATS44

Özel Üye
ALLAH c.c razı olsun öncelikle cevaplar mükemmel......
Murat admine yakışan cevaplar,,,,Zaten site içerisin de
mükemmel bir kişiliğe sahip... İyiki seni tanıdık, iyiki varsın MURAT adminim......:)

Evet şimdi soru sorma vakti İNŞALLAH.......
Önce; bu güzel cümleler için çok teşekkür ederim VuSLaT Adminim.Bu senin güzel kalbinden gelen ifadeler.Teşekür ederim glü glü glü

Haydi bismillâh diyerek ,başlayalım ALLAH(a.c.)'ın izniyle.....:)

1-) Mesleğiniz.....
Isıtma ağırlıklı genel bir alan üzerinde çalışıyorum.İşimiz insanlara rahatlığı ve konforu sunmak.Sadece bu alanda yetkili olmamamıza rağmen şimdilik ısıtma işiyle uğraşıyorum...

2-) Tahsiliniz......
:) Bitmemiş ,ve bazı şartlardan dolayı yarım bırakılmış bir iki üniversite haricide siradan bir dalda üniversite mezunuyum...

3-) Hobileriniz.....
Elişi yapmasını çok severim..Mesela dantel örmeyi , nakış işlemesini çok severim..boş zamanlarımda ,hep ip işleriyle ilgilenirim:):):)
Espri bir yana.... Bir zamanlar maket ev ve maket uçak hobim vardı.Lise yıllarında..Sanki bağımlılık gibiydi , arkadaşlarım boş zamanlarında gezip dolaşırken , güzel saatler geçirirken biz iki arkadaş uçak yapardık..Hatta bir defasında bir arkadaşımla uzaktan kumandalı bir uçak yapmıştık,uçması için 2 ay emek vermiştik..Motorunu ara,kanatları dengede tutsun diye çabala boyasıydı armasıydı derken tam iki ay emek harcadık..Büyük gün gelip çattığı zaman büyük bir heyecanla sabah erkenden kalktık ,hazırlıklarımızı yaptık ,gittik boş bir alana.... şehirden de uzaklaşıyoruz ki kimseye bir şey olmasın..Son hazırlıkları yaptık , uçağı çalıştırdık ve uçurmayı başardık...Sadece iki dakika uçurabildik..Güzelim uçağımızın 2 dakika sonra bayağı bir yüksekten kamikaze dalışı yaptığını izledik büyük bir mutluluklaağlarımmağlarımmağlarımm.İki ay emek verdiğimiz uçağımız ,2 dakikada yere çakıldı..En azından uçurduk , tek tesellimiz buydu.O zaman günlerce kendimize gelemedik..Yıllar önceki bir anımı hatırlattın bana vuslat adminim.Gerçekten heyecanlı ve hevesli günlermiş meğerse..Teşekkür ederim o günleri hatırlattığın için , unutmuştum.......
Şu an ki hobilerim var mı bilmiyorum.Tek hobim RasuleHasret....Başka şeylerde var ama Râsulehasret kadar hiç bişeyle ilgilenmek istemiyorum..:)

4-) En çok sevdiğin yemek,,,,
İçinde et olmayan ,ve bazı bakliyatlar olmayan her yemeği severim.En çok sevdiğim yemek ,yöresel bir yemek olan yeni yeşeren kiraz yaprağıyla sarılan yoğurt ve kızarmış soğanla yapılan kış yemeği..Adı ne diye sormak isterseniz ,bence sormayın ..Çünkü adını bende bilmiyorum.Bunun haricindeki tercihim..Pirinç pilavı ,mercimek çorbası , güzel bir salata ve süzülmüş ayran dörtlüsü....

5-) En çok sevdiğin şehir.....ve yaşamak istediğin şehir.....
Herkes en çok kendi şehrini sever sanırım.Bende öyle..Türkiye'min bütün şehirleri güzeldir.Her karışını severim ..Bir ayağımın İstanbulda olmasını isterdim..Malatya haricinde en çok kaldığım şehir ve çok güzel anılarımın olduğu İstanbul..Çok güzel mekânları var..Hele de boğaz bölgesi..Çengelköyde 1 yıldan fazla kaldım , her köşesi anılarımla dolu..Ve çengelköydeki imzam..Hala orada dalgalanması benim için büyük bir mutluluk kaynağı..İnşallah gene kısmet olurda bir daha giderim...Çok isterim bir daha gidebilmeyi...

6-) Sinirlimisiniz,,,,ve en çok kızdığınız birkaç şey.....
Herkesin bazı konularda sinirli olduğu kadar bende öyleyim.Hiç kimse sinirli değilim diyemez herhalde..En çok kızdığım şey ise anlayışsız insanlar.Karşıdakini küçümseyerek bakan insanlar..Bu geniş bir konu , bu kadar yeterli olur sanırım :)

7-) İnsanlara ne kadar değer verirsiniz neden......
HEr insan değerlidir kendine göre.Herkesin değeri de ayrı ayrıdır.Herkes bir olamaz tabii ki..Benim için herkesin bir değeri vardır..Yaradılanı ALLAH(A.C.) İÇİN SEVMEK VARDIR DİNİMİZDE...

:cool: Hayal edermisiniz,,,,ve gerçekleştimi hayalleriniz....
Hayal etmeden yaşayan insan olur mu hiç ? :):) Hayallerle güzel oluyor herşey.Bir iş yaparsın ,sonucunu güzel hayal edersin olacakları düşünürsün.Bu bile insana bir moral ,bir destek olur...İnsanların bütün hayallerinin gerçekleşmesi zaten mümkün değil..Hayal etmeden yaşayan insan olmaz sanırım..Şunu ekleyeyim en son :) Hayal etmek , hayalperestlik olamaz...

9-) Ne tür müzik dinlersiniz.....
lise yıllarında ferdi ile orhan severdim..O zaman ilahi arşivi yapmaya başlamıştım ama pek te birşey yoktu.Çok azdı.Lise sonlara doğru ilahileri daha çok dinlemeye başladım.Şu an da kulağa hoş gelen , dinlendiren her tür müziğide dinlerim...İlahi arşivimin yanında bir de seçme Türk Sanat Müziği arşivim var..Hoşuma gidiyor sanat müziği.....

10-) Dinlenmek için özel zevkleriniz nelerdir.....
Dinlenmek için en güzel şeyyyy, ykudan sonra tabii:) Sessizlikte kalmak , karanlık bir ortamda hafif bir müzik ..Sırt üstü uzanıp biraz durmaak sonra güzel bir çay ve kitap okumak.Kitap okumak çok güzel dinlendirir beni..Bunların haricinde ki en çok dinlendiren de çok sevdiğim insanlarla hasbıhal edip güzel dakikalar geçirmek...Sevdiklerimle muhabbet etmek en büyük dinlence kaynağım.....................

11-) Spor yapıyormusunuz,ve hangi dal spor......
Uzun bir spor yaşantım oldu.İlk okulu bitirdikten sonra karneyi aldığım gün babamın bana bir bisiklet alması ve Judo salonuna yazdırmasıyla başladı spor yaşantım..Bu dalda bişey kalmadıktan sonra Karateye başladım..oda geçtikten sonra Tae-kwondo ...3 dalda siyah kuşak sahibiyim ve küçük bir kaç derecem var....Şu an pek zaman bulamıyorum ama bazen fırsat buldukça arkadaşımın spor salonunda biraz zaman geçirir ve birbirimizi biraz hırpalarız..:):):):)

12-) Karanlıktan korkuyormusunuz.....Bu size birşey
hatırlatıyormu....
Aslında karanlığı severim...Bazen güzel oluyor karanlık..Karanlık bana çok şey hatırlatıyor..

13-) Unutamadığın bir kaza oldumu.....
Kendi yaptığım acı kazaların yanında bir tane var ki...Şu an bile gözlerimin önünde...Lise 1 .sınıftayız...Kardeşimin bisikletini aldım ,iki arkadaş daha var ki biri çok aşırı meraklı o zmanlar..Kırmızı bir bisikleti vardı ve ona yaptığı aksesuarla 2 bisiklet daha alınabilirdi heralde..Bir gün bu arkadaştan bisikletini aldık ..Diğer arkadaşla ben yarış yapıyoruz..ara yoldan ana caddeye çapraz çıkmamız gerekiyor ,sol taraf köşeye geldiği için yolun solunu göremiyoruz.Ben yavaşlayınca arkadaş beni geçti.O kadar hızlı geçti ki kafasını çevirmiş sol tarafa bakıyor.yoldan emin olduktan sonra ileri bakınca ilk gördüğü beyaz bir şahin otomobil .Karşıdan geliyor ve bizim tarafımıza park yapmak için manevra yapıyor.Arkadaşımın ,kafasını çevirir çevirmez arabayla gözgöze gelip bisikletle beraber arabanın üzerine çıkması , ve bisikleti bırakmaması görülmeye değerdi...Arbanın üzerinde , bisikletle beraber ve bisikleti bırakmıyor..Şaşkın gözlerle bir bana bir etrafa bakıyor.Arabanın sahibi arabadan inip arkadaşıma bir şey oldumu diye bakarken benim gülmekten ayağa kalkamadığımı , çöktüğüm yerden kalkıp arabaya yaklaşıp ,arabanın sahibine " Abi arabada bişey var mı ?" dediğim zaman ki arkadaşımın ve araç sahibinin yüz ifadelerini hayatım boyunca unutamayacam........

14-) Hayvanları seviyormusun,,,,hangi tür......
6 tane muhabbet kuşum ve bir tane de "hırçın " adlı papağanım var.. Sevilecek hayvnları tabii ki severim..Hatta bir tane hayvan var ki onlarıda severim..... Yalnız bazıları 2 ayaklı .....:)

ŞİMDİLİK BU KADAR,,,Arkası yarınnnnnnnnnnnnnnnnn......:güll;)

bu dakikaya kadar soru soran herkese Teşekkür ederim.Bütün sorular çok güzeldi..Sorusu olan varsa bekliyorum inşallah......
:güll:güll:güll:güll:güll:güll:güll

VuSLaT

Yönetim
Yönetici
b-39717-kadayif.jpg

Adminim önce kaymaklı kadayıfını afiyetle yeeee,,,sonra soruları cevapla inşallah....ne dersin.....kolay gelsin.....:):):)

Manasını bildiğin halde bi türlü anlamlandıramadığın mantığının almadığı bi kelime?
Şuan çok çok özlediğin biri?

Şuan olsa da yesem dediğin bişey?
Kahvemi çaymı?
Çalabildiğin herhangi bi enstrüman varmı?
Boş zamanlarında ne yaparsın?
Arkadaşların/ailen içinsen ne ifade ediyorsun?
hayat felsefen nedir?
seni ne ağlatır?
ne güldürür?
sevecen misin?
Alış veriş Yapmayı severmisin?
Sosyal misin yoksa asosyalmisin?
Bir günün nasıl geçiyor?
Yaşadığın yerden bize bahseder misin. Dışarı çıktığında nerelere gidersin
neler yaparsın...
Yaptığın en büyük çılgınlık?
Forumda en çok takıldığın bölüm hangisi ?
Foruma ne kadar zaman ayırıyorsun -Neden?
Forumda en iyi anlaştığın isim / isimler?
Asla vazgeçmem dediğin bişe var mı?
Kendini bi cümleyle anlat desem ne derdin?
Sevildiğini nası anlar/Sevdiğini nası ifade edersin_?
bir koleksiyonun varmı?varsa neler?
Adını sana kim verdi?

Senin olmazsa olmazların var mı?
Asla affetmem dediğin şey nedir?:güll:güll:güll:güll:güll:güll

MURATS44

Özel Üye
b-39717-kadayif.jpg

Adminim önce kaymaklı kadayıfını afiyetle yeeee,,,sonra soruları cevapla inşallah....ne dersin.....kolay gelsin.....:):):)
Vuslat Adminm...Hep ince noktaları yakalıyorsun bilmeden..Kadayıfa hayatta dayanamam.En sevdiğim tatlıdır kadayıf...Hele kaymaklı olunca.......Bitince bir tabak daha istesem ayıp olur muki acaba?....:)

Tatlı için teşekkür ederim..Bu kadar güzel bir ikramdan sonra ALLAH'ın izniyle başlayalım cevaplara....
:güll:güll:güll:güll:güll

Manasını bildiğin halde bi türlü anlamlandıramadığın mantığının almadığı bi kelime?
"Ikra....(OKU!)

Şuan çok çok özlediğin biri?
Şu İzmirde görevli olan Ablam ve yeğenlerim..Birde çok sevdiğim, çok değerli ve önemli bir arkadaşım.Yanımda olmalarını isterdim doğrusu....BNJ

Şuan olsa da yesem dediğin bişey?
Kaymaklı kadayıf :):):):)

Kahvemi çaymı?
Yerine ve zamanına göre..Tabiiki genelde, ÇAY!

Çalabildiğin herhangi bi enstrüman varmı?
Ney,Flüt biraz da ud...sanat müziğinide severim..

Boş zamanlarında ne yaparsın?
Duruma göre..Bazen uyurum, bazen kitaplarıma bakarım, bazen özel bir kitabımdaki duârı okurum..Çayımı demler sevdiğim işlerle uğraşırım..Gerçi bu aralar pek fazla olmasada ara sıra arkadaşlarımla buluşup güzel yerlerde oturup muhabbet etmek diyebilirim...

Arkadaşların/ailen içinsen ne ifade ediyorsun?
Busoruyu onlara sormak lazım...:):):) Kendii bu şekilde ,başkasının gözüyle değerlendirmem zor olur heralde.....:):):)

hayat felsefen nedir?
Çok derin bir konu...
Yavaş yavaş ölürler okumayanlar,
Muhabbetin tadına varmayanlar…
Vicdanlarında hoşgörmeyi barındırmayanlar.
İzzeti nefislerini yıkanlar,
Hiçbir zaman yardım istemeyenler.
Alışkanlıklara esir olanlar,
Her gün aynı yolları yürüyenler,
Ufuklarını genişletmeyen ve değiştirmeyenler,
Elbiselerinin rengini değiştirme riskine bile girmeyen veya bir yabancı ile konuşmayanlar.
İhtiraslardan ve verdikleri heyecanlardan kaçınanlar,
Tamir edilen kırık kalplerin gözlerindeki pırıltıyı görmek istemekten kaçınanlar,
Aşkta ve işte bedbaht olup istikamet değiştirmeyenler,
Rüyalarını gerçekleştirmek için risk almayanlar,
Hayatlarında bir kez dahi mantıklı tavsiyelerin dışına çıkmamış olanlar.
Düşerken düştüğünü bilen bir insanın tavrını takınmak lazım bence..
Kısacası yaşam bir deniz gibidir.Önce sığ yerden girerken giderek suya batarız.Su boyumuzu geçince yüzme bilmiyorsak can simidiyle başlarızyüzmeye , sonra yüzmeyi öğrenir tek başımıza yüzeriz.Ve hayatın dalgaları ile mücadeleye başlarız.Dalgalar bazen şiddetli bazen yumuşaktır.Yüzmeyi iyi biliyorsak bir noktaya kadar ki dalgalarla müsadelemizi ederiz eğer zayıfsakta boğulur gideriz.İşte bu dalgalara karşı meydan okumayı bilip herşeye hazırlıklı olmaktır………

seni ne ağlatır?
Bunun cevabını şu anda birkaç defa yazdım ve sildim.Anlatabilecek keliemelri bulamadım.Bu soruyu sevdiklerimden gelen şeyler diye özetlesem kısmen yeterli olabilir.Bazen de nefs……

ne güldürür?
Sevdiklerimin mutluluğu ile gülerim…Yeni tanıdığım insanların mutluluğu ile gülerim..Yaptığım işin sonunda karşımdakinin mutluluğu ile mutlu olur ,sevinirim..İnce esprilere gülerim..:)

sevecen misin?
EVEEEEEETTTTTTT :):):)

Alış veriş Yapmayı severmisin?
Severim tabii ki.Ailemle beraber yaptığım alışveriş , bazende kendim için ilgi duyduğum şeylerle ilgili alışverişlerim her zaman mutluluk verir bana…

Sosyal misin yoksa asosyalmisin?
Şartlara göre..Ortama göre..Düşüncelerimle olan uyuma göre değişen bir cevap….

Bir günün nasıl geçiyor?
Sabah kalkıp kahvaltıdan sonra işime gitmek , orada birşeyler yapabilmek için uğraşmak eve gelince de ailemle biraz zaman geçirip siteyle uğraşmak ve arkadaşlarımla biraz muhabbet biraz da kavga ederrek geçiyor işte.Bazen de arkadaşlarla zaman geçirerek.

Yaşadığın yerden bize bahseder misin. Dışarı çıktığında nerelere gidersin neler yaparsın...
Vuslat adminim , soruların genelde çift seçenekli.Hangi yönden cevap vereceğimi şaşıyırıyorum biraz :):):) Verdiğim cevaplar uygun olur inşallah.. Ben Malatya merkezde yaşıyorum..Yaşadığım yer merkeze yürüyerek birkaç dakika uzaklıktaki bir bölge.Çok hareketli bir yer..Yeşil ve güzel bir Malatya desem kısadan daha net bir cevap olur heralde:)

Yaptığın en büyük çılgınlık?
Bu sorunun cevabını versem mi bilmiyorum ama gerçekten de çok değişik bişeydi..Ne cesaret bende bilmiyorum..:)

Forumda en çok takıldığın bölüm hangisi ?
Bütün forum benim..Her köşesi , her karış toprağı benimdir….Her köşesindeki fidanları sulamak , çiçekleri büyütmek en güzel yanları..Bazende sevmediğim halde admin paneli..Yokmu beni bu panelden kurtaracak olan..yetiş Vuslat adminim…ihsan adminim…

Foruma ne kadar zaman ayırıyorsun -Neden?
Elimden geldiği kadar bu ailede klmayı tercih ediyorum..Ne kadar uygun zamanım varsa burda geçirmeyi seviyorum..Çünkü; az da olsa azcık emeğim var ve içindekileri seviyorum.İçindekilerle güzel ….

Forumda en iyi anlaştığın isim / isimler?
Herkesle iyi anlaşmaya çalışırım…Herkesle güzel muhabbetlerim olmuştur ama en iyi anlaştığıma cevap vermek gerekirse ,,,Vuslat adminim derim..Çünkü çok uzun bir arkadaşlık, sevgi ve saygıyla ,karşılıklı anlayışla dolu uzun bir arkadaşlıkla beraber forum için beraber uğraştığımız zamanlardaki geçen zamanlarda bir taraftan espri , bazen kavga J ,bir defasında bana “ sen şunu hallet ben diğer işleri halledeyim “ dediği zamanda “ işin ne? Hallet işte” dediğim zamanki fırçayı heralde unutamamJ…Bazen ciddiyet ve düşüncelerinin saflığı ve temizliği ile vuslat adminimle iyi anlaşıyoruz.. Tartışmalar mutlaka oluyor ama neyseki fazla sürmüyor.Anlayışlı insanlarla anlaşabilmek çok güzel..

Asla vazgeçmem dediğin bişe var mı?
Var…… Nedir diye sorulmadığı için cevap vermeyirum….. :):):)

Kendini bi cümleyle anlat desem ne derdin?
Bu cevabı da ben veremem ki…bunun cevabını ikinci kişiler verebilir ancak.Ben kendimi tanımlayamam ki….

Sevildiğini nasıl anlar/Sevdiğini nasıl ifade edersin_?
Sevgi sadece sözlerde kalan bir şey değildir bence…Sevildiğimi ancak bana karşı olan muhabbetlerden ve yapılan şeylerle anlayabilirim.İstediğim konularda bana destek olunması , önem verdiğim şeylere önem verilmesi , genelde güzler yüz ve anlayış sevilmenin ifadesidir.Aynı şekilde sevdiğimide bu şekilde ifade ederim.Hem sözle ,hemde davranışlarımla ,içimden geldiği gibi hareket ederek , karşımdakine saygı duyarak ifade ederim…

bir koleksiyonun varmı?varsa neler?
Bir zamanlar para , maket ve kalem kolaksiyonum vardı.Şu anda sadece kalem koleksiyonum var..Diğerlerini dağıttım.Hevesi olan tanıdıklarıma bıraktım..Para koleksiyonumu değil birine vermek göstermezdim bile kimseye..Çok özel parlarım vardı ,osmanlıdan kalan çok eski ve güzel paralar.Şimdi yoklar J Kalem koleksiyonumuda geliştirerek büyütmeye devam ediyorum..Binden fazla kalemim var ve hepside çok güzel.Her bulduğum kalemi almıyorum yanii.İçinde bir tanesi var ki 1991 de geçen sefer nlattığım ,bisikletle arabanın üzerine çıkan arkadaşımın hediye ettiği GÜL ağacından ucu ve askı yeri altın çok güzel bir kalem…Meraklıyım işte kalemlereeeeeeee….:)

Adını sana kim verdi?
Annem..

Senin olmazsa olmazların var mı?
Mutlaka vardır..

Asla affetmem dediğin şey nedir?
Aileme karşı yapılacak herhangi bir yanlış hareketi ksinlikle affedemem …

Ayyüzlüm

Yeni Üyemiz
:asabiof of kardeşim ya ne kadarda yordular seni yazık:)çok güzel sorular tabi cevaplarda güzel olur
içten samimi verilmiş hapside teşekkürler kardeşim

MURATS44

Özel Üye
Teşekkür...

Değerli adminmiz VuSLaT'ın açmış olduğu " haftanın konuğu" isimli başlığımıza gösterdiğiniz ilgi için herkese Teşekkür ediyorum.:güll:güll:güll
Lütfedip soru hazırlama zahmetinde bulunan , başta VuSLaT olmak üzere herkese sonsuz teşekkürerlimi sunuyorum.Elimden geldiğince bana sorulan sorulara yapılan ikramlar eşliğinde cevap vermeye çalıştım.Bu arada herhangi birini kırdıysam, üzdüysem affola............
Bana ayrılan süre şu an itibari ile bitmiş bulunuyor.Sıradaki kardeşime başarılar diliyor koltuğu kendisine devrediyorum...BNJ
:güll:güll:güll:güll

Türkiyem

Aktif Üyemiz
kaçırdım bu konuyu çok üzgünüm .sorular ve cevaplar herşeyi ile çok muntazam olmuş.allah herkesten razı olsun.inşallah sıra banada gelecek,bu kadar muntazamen cevap veremesemde çok güzel konu bence.benim eski sitemde vardı.çok eylenceli oluyor .

MURATS44

Özel Üye
uyyyuyyyuyyyuyyyuyyy
Soru sorma zahmetinde bulunan herkesin gönlüne sağlık.
KONU KİLİTLENMİŞTİR.
LÜTFEN YORUM YAZMAYIN.

Deniz Feneri

Yeni Üyemiz
aleyküm selam :) konu kilitlenmiş ama yasağı çiğnemek her zaman güzeldir :) çok hoş bir konu olmuş maşaallah.bana forum günlerimi hatırlattı.genelde ben misafir ederdim konuklarımızı ve forum hayatımın sonu da benim konuk olduğum bir gündü :) 7 yıl sonra bunları hatırlamak hoş oldu Allah razı olsun emeği geçen herkesten.kısa sürmüş ama 3-5 kişiyle bırakılmış.vuslatıda görmek isterdim doğrusu :)

Üst Alt