Yetimlerin babası Kainat Efendisi (s.a.v.)

K

Kerem Can

Guest
Teşekkür ederiz değerli yazarımıza . Yazdığı her şiirde değişik bir yorumla , okuyanlarını düşünmeye yönlendiren Ş.Okyay 'a teşekkürlerimizi borç biliriz. Yüce Mevlam razı olsun kendisinden , vesile olandan. Okuyup bir pay çıkarandan.

MURATS44

Özel Üye
Arkadaşlar, Herkese birer kez daha teşekkür ederim. Sağolun...... glü
Dün Şevket Hocamızın eski şiirlerini bir daha okudum. Çok değişik konularda, hepsi ayrı güzellikte , hepside ağzına kadar dolu elmas kasası gibi. Hepinde ayrı bir ders, hepsinde ayrı bir güzellik var.
Acaba bunları bu hale getirebilecek, Harfleri birbirine bu kadr yakıştıracak başka bir insan daha var mıdır?
Maalesef, ikinci bir Şevket OKYAY yok. Vermek istediği mesajları , OK'un YAY'dan çıkıp hedefi tam isabetle vurduğu gibi mesajlarını işliyor beynimize.
Bir Şevket OKYAY daha olsa, aynı güzellikte eserler yazabilse nasıl olurdu acaba?
Bu sorunun cevapsız kalacağı ortada. Bu vesileyle binlerce kez teşekkür eder, saygılar sunarım Şevket Hocam. Sonsuz teşekkürler.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Esselamu aleyküm.
Herkese sonsuz teşekkürler. Herkesten Allah ac razı olsun inşaallah. Güzel yorumlarınız için ayrı ayrı herkese teşekkür ederim.

Arkadaşlar bu şiir,
çok sevdiğim , hepinizinde yakından tanıdığı Şevket OKYAY hocamın bana hediye ettiği bir şiirdir. Kendi adımla yayınlamamı istediği için , bu şekilde yayınladım. Şiirin gerçek sahibi , Menkıbe kompedanı , dini bilgisi ve kelimelerle adeta dans eden Şevket OKYAY Hocamdır. Bu eseri bana armağan etmesi gerçekten çok ince, nazik ve kibar bir yaklaşımdı. Beni, bu kadar güzel bir armağanla sevindirdiği için hepinizin huzurunda kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunar,saygıyla eder ellerinden öperim....Elinize yüreğinize sağlık üstadım. Allah ac sizden binlerce defa razı olsun inşaallah. İyi ki varsınız üstad.....

rose2w.png

Ve Aleykümüsselam saygı değer Murat'ım.
Cümlenize Selamünaleyküm kardeşlerim.

Sayın Adminimiz doğru söylüyorlar. Naçizane olarak, şiiri yazan benim.
İçimden, kendisine bir jest yapayım istedim. "Bu şiiri size hediye ediyorum, lütfen kabul buyurun ve kendi isminle yayınlayın" dedim.
Tevazu gösterip, kabul buyurdular. Efendimize (s.a.v.) olan saygı ve sevgisinin tezahürü sayılacak tarzda; Özenle resimleyip benim de gönlümü almışlardır.
Velakin gördüğünüz gibi; Beni dışarıda bırakmaya gönlü bir türlü razı olmamış ki bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymuş. Ne diyeyim, sağ olsunlar.
Gerçekten, konu beni de çok duygulandırmış ve şiiri yazmama vesile olmuştu.
(Bu arada: konuya emeği geçen herkesten, Rabbimiz Teala razı olsun
niyazında bulunuyorum.)
Ama sizlerin, konuya gösterdiği ilgi; daha bir duygulanma sebebim oldu.
Sayın Adminimizin edep ve saygı dolu, seçkin sözlerine ve hitabet yeteneğine teşekkür eder, alçak gönüllülüğüne takdirlerimi sunarken;
Sizlerin de; nur yumağı yüreğinizden süzülüp gelen, pırıl- pırıl iman yüklü sözlerinizin ışık cümbüşünü temaşaa etmekten çok mutlu olduğumu arz etmek isterim.
Aramızda sizler gibi değerlerin bulunmasından çok keyflendim.
Geç de olsa, sitemize hoş geldiniz, şeref verdiniz diyorum.
Ben 82 yaşında ve oldukça sağlık sorunları bulunan yaşlı bir amcanızım ki aktif değilim.
O yüzden sitemjze ne zaman teşrif ettiğinizi bilemiyor, diyalog ve paylaşımlarınızdan yararlanamıyorum.
Sohbetleriniz bereketli, Rahman'nın, rahmeti feyzi ve fazileti üzerinize olsun İnşaAllah.
Amin.

Not: Sevgili Murat'ım, İkinci mesajını şimdi gördüm. Teşekkürlerimi sunarım.

Şebnem 'Kadın ve Aile Dergisi'Konuya kaynak:Yazar'Ş.K.Meriç')
Sayı 75 Sayfa:24

Son düzenleme:

MURATS44

Özel Üye
Okyay:
Ve Aleykümüsselam saygı değer Murat'ım.
Cümlenize Selamünaleyküm kardeşlerim.

Sayın Adminimiz doğru söylüyorlar. Naçizane olarak, şiiri yazan benim.
İçimden, kendisine bir jest yapayım istedim. "Bu şiiri size hediye ediyorum, lütfen kabul buyurun ve kendi isminle yayınlayın" dedim.
Tevazu gösterip, kabul buyurdular. Efendimize (s.a.v.) olan saygı ve sevgisinin tezahürü sayılacak tarzda; Özenle resimleyip benim de gönlümü almışlardır.
Velakin gördüğünüz gibi; Beni dışarıda bırakmaya gönlü bir türlü razı olmamış ki bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymuş. Ne diyeyim, sağ olsunlar.
Gerçekten, konu beni de çok duygulandırmış ve şiiri yazmama vesile olmuştu.
(Bu arada: konuya emeği geçen herkesten, Rabbimiz Teala razı olsun
niyazında bulunuyorum.)
Ama sizlerin, konuya gösterdiği ilgi; daha bir duygulanma sebebim oldu.
Sayın Adminimizin edep ve saygı dolu, seçkin sözlerine ve hitabet yeteneğine teşekkür eder, alçak gönüllülüğüne takdirlerimi sunarken;
Sizlerin de; nur yumağı yüreğinizden süzülüp gelen, pırıl- pırıl iman yüklü sözlerinizin ışık cümbüşünü temaşaa etmekten çok mutlu olduğumu arz etmek isterim.
Aramızda sizler gibi değerlerin bulunmasından çok keyflendim.
Geç de olsa, sitemize hoş geldiniz, şeref verdiniz diyorum.
Ben 82 yaşında ve oldukça sağlık sorunları bulunan yaşlı bir amcanızım ki aktif değilim.
O yüzden sitemjze ne zaman teşrif ettiğinizi bilemiyor, diyalog ve paylaşımlarınızdan yararlanamıyorum.
Sohbetleriniz bereketli, Rahman'nın, rahmeti feyzi ve fazileti üzerinize olsun İnşaAllah.
Amin.

Not: Sevgili Murat'ım, İkinci mesajını şimdi gördüm. Teşekkürlerimi sunarım.

Ve aleyküm selam değerli üstad. Hoşgeldiniz.
Sizin de dediğiniz gibi, bazı değerlerin hakkını, sahibine vermek lazım. Bir eserin üzerinde ne kadar çalıştığınızı, son halini netleştirmek için ne kadar uğraştığınızı, son noktayı koyup tam olarak "Bitti" dediğiniz ana kadar olanları sizin kadar iyi biliyorum. Ben hediyenizi seve seve aldım. Benim için en değerli hediyelerden biriydi. Arşivime alarak , üzerine de notumu düştüm.
Biraz düşününce , böyle bir konunun gerçek sahibi varken, böyle bir konu gerçek sahibinin ismiyle bütünleşmişken kendi adımı altına yazmaya gönlüm elvermedi.
Önceki yorumum da, Acaba bir Şevket OKYAY daha var mıdır dünyada? demiştim. Cevabınıda "Yok" olarak vermiştim. Ben , 40 yıl uğraşsam bir Şevket OKYAY'ın çeyreği bile olamam. Siz bu konuda sıradışı bir yerdesiniz. Bu yere gelebilmek için, yılları vermek lazım. Dini birikimler, hitabet ve dilbilgisi , kişilik, nezaket,ruh, tevazuu olması lazım. Buna ek olarak birde harflere kimlik verebilme yeteneği lazım. Bütün bunların hepsinin bir yerde toplanmış adıdır Şevket OKYAY. Siz yıllarını verip bu noktaya ulaşabilmişsiniz. Ne mutlu size. Ne mutlu size.
Bizler eserlerinizi okuyarak almamız gerekenleri alıyoruz. Bizim için en güzel hediyeler bunlardır. İçerikteki konuyu yaşar gibi, gözlerimizde canlandıarak okumak, o anların kutsallıklarını yaşayarak , okuduğumuzdan birşeyler çıkarıp hayatımıza katarak , kendimizle kıyaslayıp güzel bir şey yapabiliyorsak ta; Ne mutlu bize. Bu da sizin sayenizde. Size hitaplarım her defasında farklı farklı oluyor farkındaysanız.
Hocam, diyorum; Bizlere çok şey öğrettiğiniz için,
Üstad, diyorum; Bu işin en iyisi olduğunuz için,
Amca ,diyorum; Bir amca kadar yakın hissettirdiğiniz için....
Kişiliğinizdeki yumuşak ruh, sözlerinize öyle yansıyor ki, okuyunca etkilenmemek mümkün değil. İnsanın kalbinde ne varsa , dışı görünüşüne yansırmış. Bununda en güzel örneğisiniz. Allah ac var etsin sizi inşaallah. Dilerim Rabb'imden daha sağlılı, daha güzel günlerde bambaşka eserlerinizle bizleri buluşturup , o eserler üzerinde de güzel muhabbetler ederiz. Rabb'im sizden her iki cihanda da razı olsun inşaallah.
Varlığınızla mutlu, yanımızda oluşunuzla heyecanlı, verdiğiniz mesajlarda dikkatli, dünyaya daha sağlam bakmanın huzuru içindeyiz.
Bu güne kadar kaç kişi size "Allah ac razı olsun" dedi, bilmiyorum ama, bugüne kadar söylenenlerin binlercesi kadar Rabbim sizden razı olsun inşaallah.
En derin saygılarımla, ellerinizden öperim. .....

Okyay

ÖZEL ÜYE
Saygı değer kardeşim, pek muhterem Adminim!
Sen riyayı sevmezsin, bundan gayet eminim.
Fakat ne kadar içten, ne denli tatlı dilin..
Bundan dolıyıdır ki, yorumuna merakım;
"Acep gene ne demiş, iyi kalpli Murat'ım!"

Cümleleri kurarken, sözün en güzelini,
Dikkatle-özenerek, belirleyip yerini,
Klevyenin üstünde gezdirerek elini,
Yazıda sürükleyiş, heyecanlı bir akım,
Öyle ki okumaya, doyamıyom Murat'ım.

Saygı-nezaket yüklü, lisanın baldan tatlı,
Çünkü içeriğinde, Hakk'ın rızası saklı,
Umarım bu yüzden de, sevabın çokça katlı.
Dilerim şahsınızı, mesrur etsin Yaratan,
O Mülkün Sahibine, emanet ol Murat'ım.

Ş.O.

Son düzenleme:

MURATS44

Özel Üye
Saygı değer kardeşim, pek muhterem Adminim!
Sen riyayı sevmezsin, bundan gayet eminim.
Fakat ne kadar içten, ne denli tatlı dilin..
Bundan dolıyıdır ki, yorumuna merakım;
"Acep gene ne demiş, iyi kalpli Murat'ım!"

Cümleleri kurarken, sözün en güzelini,
Dikkatle-özenerek, belirleyip yerini,
Klevyenin üstünde gezdirerek elini,
Yazıda sürükleyiş, heyecanlı bir akım,
Öyle ki okumaya, doyamıyom Murat'ım.

Saygı-nezaket yüklü, lisanın baldan tatlı,
Çünkü içeriğinde, Hakk'ın rızası saklı,
Umarım bu yüzden de, sevabın çokça katlı.
Dilerim şahsınızı, mesrur etsin Yaratan,
O Mülkün Sahibine, emanet ol Murat'ım.

Ş.O.
http://www.kaliteliresimler.com/data/media/20/Hareketli_Msn_Messenger_grnt_resimleri_krmz_gl.gif

35521rosainnamorataky8bz2.gif

Hareketli_Msn_Messenger_grnt_resimleri_krmz_gl.gif

Allah ac razı olsuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnn :)
Tek kelime ile mükemmelsiniz üstad. Bu kadar güzel sözleri okuyunca , ne kadar sevindiğimi bilemezsiniz. Gerçekten kalbim bir hoş oldu. Beni çoooook sevindirdiniz. Rabb'im de sizi sevindirsin inşaallah.
Sizden bunları duymak o kadar güzel ki :)
Söyleyecek söz bulamıyorum . Her satırınızdaki ruh haliniz, böyle güzel düşündüğünüz için ayrıca sevindim. Berhüdar olun inşaallah. Allah ac sizden razı olsun. Ne güzel sözler. :)
Eyvallah üstad. Sonsuz teşekkürlerimle. Mübarek ellerinizden öperim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Okyay

ÖZEL ÜYE
Saygi değer Murat'ım! Bu güzel ve heyecan verici sözlerinizi
nasıl cevaplayamamışım. Bu konuda hiç ihmal göstermeyen
kardeşimin hassasiyetini ben neden duymamışım diye
hayıflandım.
Çünkü siz, sizi ilgilendiren, hemen hemen hiç bir konuyu
cevapsız bırakmama içtenliğiniz var.
Size yetişmem mümkün değil elbet.
Ama bu gönül alıcı sözlerinizi, geç de olsa bir iki
kelimeyle mukabele etme görevimi hissettim.
Her yorumunuzda kelimeleri özenle ve itina ile seçiyorsunuz.
ta ki insan duygularsın, kendisine verilen değeri anlasın diye.
Güzel ve samimi duygularınızı hep yeniliyorsunuz.
Yukarıdaki eserimizden memnuniyetinizi, eser seviyesinde
ışınlamışsınız.
Güzel gönlünüze sağlık. Memnuniyetiniz, en az sizin kadar
memnun etti beni. Allah c.c. razı olsun.
Efendimiz Sallallahü Vesellemin Şefaatı uzmalarına mazhar
olasınız dilerim.

.................................................................................
Bu Akrostişleri görmüşmüydünüz?
Sizler için, size layık ifadeler bulmak oldukça zor.
Acizin sözleri bi şey ifade etmiş mi?
Not: Uygun değilse lütfen siliverin.

10403401_869870266387001_9197178980680665745_n.jpg

MURATS44

Özel Üye
:) Bu kadar güzel sözlere, böyle gönül alıcı hitaplara karşılık yüz yıl sonra bile cevaplasanız aynı günün değerinde ve tadında olur üstadım. Gecikme söz konusu bile değil. Gönüller bir olduktan sonra bir gün önce bir gün sonra bir şey değiştirmez. Aradan geçen zamanda bile nezaketen vermiş olduğunuz cevap gerçekten çok değerli yüreğimizde. Eyvallah üstadım.
Resimlediğiniz şiirde harika olmuş. Silmek ne demek? :) Lafı bile olmaz. Bu kadar güzel ve muhteşem satırları silmeye elimizde varmaz yüreğimizde kabul etmez. Allah ac razı olsun üstadım. sonsuz sonsuz teşekkürler. Güzel yüreğinize sağlık.
Vuslat Adminimle , Tahkar adminimde bu güzellikten nasiplerini almışlar. :) Binlerce defa teşekkür ediyor , bu satırları yazan , resimleyen ellerinizden hürmetle öpüyorum.

Okyay

ÖZEL ÜYE
Selamünaleyküm
Gene geç kaldım mübarek!.
Seçtiğin güzel sözlerle gönlüm ferahladı.
Ağzına, diline, nurlu yüreğine sağlık dostum.
Hepinizi saygı ile selamlıyorum.

Üst Alt